„Oblicza Chrześcijaństwa – Z Tarsu Do Jerozolimy” – ks. dr Maciej Małyga

Serdecznie zapraszamy na wrześniowy Wieczór Tumski,
który odbędzie się w niedzielę 27 września 2015 r. o godz. 19.00 w Auli Papieskiego Wydziału Teologicznego we Wrocławiu, pl. Katedralny 1.

Tym razem proponujemy Państwu wieczór poświęcony obrazowi chrześcijaństwa.

Wykład pt.: „Oblicza Chrześcijaństwa – Z Tarsu Do Jerozolimy” wygłosi ks. dr Maciej Małyga – ojciec duchowny Wrocławskiego Archidiecezjalnego Wyższego Seminarium Duchownego oraz wykładowca teologii fundamentalnej na Papieskim Wydziale Teologicznym we Wrocławiu.

W części muzycznej wysłuchamy koncertu Waldemara Zaborskiego – wirtuoza, gitarzysty i pedagoga akademickiego. W jego wykonaniu usłyszymy kompozycje m.in. Johanna Sebastiana Bacha, Hectora Villi – Lobosa, Francisco Tarregi.

Ks. MałygaKs dr Maciej Małyga
Święcenia kapłańskie przyjął 22 maja 2004 r.
W latach 2004-2006 wikariusz w parafii pw. św. Jana Apostoła w Oleśnicy.
W latach 2006-2012 studia specjalistyczne z teologii fundamentalnej we Fryburgu Bryzgowijskim.
W latach 2012-2014 ojciec duchowny dla alumnów roku I MWSD w Henrykowie. Od 2014 ojciec duchowny w seminarium wrocławskim.
Wykładowca teologii fundamentalnej na PWT Wrocław.

ZaborskiWaldemar Zaborski
Urodził się 20 maja 1949 roku w Złotoryi. Gitarzysta wirtuoz, pedagog, aranżer, animator kultury, showman estradowy, juror. Absolwent Akademii Muzycznej w Krakowie w klasie gitary: prof. Jan Oberbek (rok I) oraz prof. Krzysztof Kossakowski (do końca studiów). W wieku 13 lat rozpoczął naukę gry na skrzypcach oraz mandolinie. Pierwszym nauczycielem był jego ojciec Feliks, który zafascynował go grą na skrzypcach.
W latach 1969-1971 gry na skrzypcach uczył się u Haliny Purol w Złotoryi oraz w latach 1971-1973 u Józefa Cymera w Legnicy kończąc Państwową Szkołę Muzyczną z wyróżnieniem. W tym czasie uczył się gry na gitarze klasycznej u Anny Doleckiej, pod kierunkiem której zajął I miejsce na Ogólnopolskim Festiwalu Społecznych Ognisk Artystycznych. W okresie od 1968 do 1973 r. miał pięcioosobowy zespół rozrywkowy “Świt” będąc instruktorem muzyki w Złotoryjskim Domu Kultury. W latach 1973-1976 uczęszczał do PSM II stopnia we Wrocławiu w klasie gitary dr Donata Serdapolskiego.
W roku 1977 otrzymał nagrodę na Międzynarodowym Festiwalu Gitarowym w Esztergom na Węgrzech otrzymując zaproszenie na dyrektora 150 osobowej orkiestry gitarowej, którą przygotował do koncertów finałowych na kolejnych sześciu festiwalach.
Pracując w szkołach muzycznych we Wrocławiu, w latach 1973-1978, stworzył podstawy intensywnej metody nauczania gry gitarowej, co zaowocowało lawiną nagród (35 nagród dla uczniów z Wrocławia).
W 1982 r. ukończył Akademię Muzyczną w Krakowie u prof. Krzysztofa Kossakowskiego – Katedrę Muzyki Dawnej gitary: 6-cio i 10-strunowe. Brał udział w licznych kursach mistrzowskich w Polsce, Węgrzech, Grecji, Francji u profesorów takich jak: A. Kowalczyk, J. Nalepka, Jad Azkoul, Ichiro Suzuki, Abel Carlevaro, od którego otrzymał “Certyfikat Mistrzowski”. W 1979 r. wystąpił z recitalem i w Jury na Międzynarodowym Festiwalu Gitarowym w Volos w Grecji, na zaproszenie światowej sławy gitarzysty greckiego Costasa.
Kwalifikacje
Gitarzysta, wirtuoz, pedagog akademicki, animator kultury wielu konkursów międzynarodowych i ogólnopolskich w składzie jury na konkursach krajowych i zagranicznych kursów mistrzowskich prowadzonych przez takich światowych wirtuozów jak: Abel Carlevano (Urugwaj), Ichiro Suzuki (Japonia), Jad Azcoul (USA), prof. J. Nalepka, prof. K. Soliński, Jan Oberbekści pedagogiczne i interpersonalne.
Osiągnięcia
Zasłużony działacz kultury – Nagroda Ministra Kultury i Sztuki, odznaka za pracę społeczną dla miasta Krakowa wielu czołowych gitarzystów i pedagogów (do 1988 r. zdobycie 120 nagród przez uczniów). Brał udział w wielu audycjach radiowych w Radio Wrocław, Kraków, Kielce i programach telewizyjnych 2000 r. – „Krakowskie Duo Gitarowe – El Incendio Liberio” z Andrzejem Świerkoszem (oraz z Tadeuszem Spyrą i Grzegorzem Szymcem)
Akompaniament do występu sopranistki Marii Freudenthal von Kleina podczas występu w Hamburgu we wrześniu 2006 r.