TEMPERO – precyzyjna mozaika dźwięków w programie: muzyka klezmerska, jazz

TEMPERO – precyzyjna mozaika dźwięków
w programie: muzyka klezmerska, jazz

28.03.2015, sobota, godz. 20:07
Centrum Kultury i Edukacji Żydowskiej
Synagoga pod Białym Bocianem, ul. Włodkowica 7, Wrocław

Bilety: 35 zł normalne, 25 zł ulgowe (uczniowie, studenci, seniorzy)

Tempero

Zapraszamy na kolejne spotkanie z muzyką żydowską we wrocławskiej Synagodze pod Białym Bocianem, tym razem w ostatnią sobotę miesiąca gościć będziemy zespół TEMPERO. W języku portugalskim “tempero” oznacza przyprawę. Czterech krakowskich artystów, wywodzących się z nurtu jazzu i klasyki, tworzy muzykę, która podobnie jak przyprawy, silnie oddziałuje na zmysły. Ekspresyjne, jazzowe aranżacje muzyki klezmerskiej na skrzypce, akordeon, kontrabas i instrumenty perkusyjne, wywołują u słuchaczy niepowtarzalne emocje. Temperamentne i charakterne dźwięki przeplatają się z tymi pełnymi łagodności. Nieodłączną częścią koncertów TEMPERO, są znakomite improwizacje muzyków. Choć każda z nich pełna jest swobody i nonszalancji, wspólnie stanowią niezwykle barwną i precyzyjną mozaikę dźwięków.

Zespół wystąpi w składzie:
Dominik Bieńczycki – skrzypce, mandolina
Konrad Ligas – akordeon
Krzysztof Augustyn – kontrabas
Łukasz Kurzydło – perkusja

Marcowy Koncert Hawdalowy z pewnością będzie doskonałą okazją do poznania części bogactwa kultury żydowskiej poprzez muzykę.
Koncerty Hawdalowe organizowane od wielu lat przez Fundację „PRO ARTE 2002” zagościły na stałe na kulturalnej mapie Miasta Spotkań. Odwołują się bezpośrednio do tradycji i kultury żydowskiej.
Hawdala, to uroczyste zakończenie szabatu i jednoczesne rozpoczęcie nowego tygodnia. Most między tym, co święte a codziennością. Koncert rozpocznie się tradycyjnie w ostatnią sobotę miesiąca zaraz po zakończeniu szabatu.

Cykl Koncertów Hawdalowych zainaugurowany został w grudniu 1999 r. występem “Ostatniego Klezmera RP” Leopolda Kozłowskiego i wrocławskiego Chóru Synagogi pod Białym Bocianem pod dyrekcją Stanisława Rybarczyka.
Dzięki takim inicjatywom, synagoga stała się wyjątkową salą koncertową.

Bilety:
Do nabycia w Centrum Informacji Żydowskiej, ul. Włodkowica 9, 50-072 Wrocław, tel./fax: 71 787 39 02, e-mail: cizwroclaw@gmail.com;
Centrum Informacji Turystycznej i Rowerowej, ul. św. Antoniego 8, 50-073 Wrocław, tel. 71 346 15 34, e-mail: it@dzielnica4wyznan.info.pl;
na www.ticketpro.pl i w punktach sprzedaży; oraz na godzinę przed koncertem.

35 zł normalne
25 zł ulgowe (uczniowie, studenci, seniorzy)

Organizator:
Fundacja „PRO ARTE 2002”

Współorganizatorzy:
Agencja Art&Business
Ośrodek Kultury i Sztuki we Wrocławiu – Instytucja Kultury Samorządu Województwa Dolnośląskiego
Związek Gmin Wyznaniowych Żydowskich w RP Oddział we Wrocławiu

Mecenat:
Miasto Wrocław
Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego

www.simcha.art.pl

www.proarte.org.pl

www.facebook.com/festiwalsimcha

www.facebook.com/temperoband