„Boże Narodzenie w języku” – prof. dr. hab. Jan Miodek

Serdecznie zapraszamy na ostatni w tym roku, świąteczny Wieczór Tumski, który odbędzie się w drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia, 26 grudnia br. o godz. 18:00 w Auli Papieskiego Wydziału Teologicznego we Wrocławiu, pl. Katedralny 1.

 

Zapraszamy Państwa na kolędowe spotkanie i spojrzenie na Święta Bożego Narodzenia od strony językowej. Wykład pt.: „Boże Narodzenie w języku” wygłosi prof. dr. hab. Jan Miodek – wybitny językoznawca i autorytet w sprawach językowych.

W części muzycznej wystąpi Kameralny Zespół Wokalny PRO ARTE pod dyrekcją Stanisława Rybarczyka. Z Zespołem wystąpi również Wojciech Zipser – tenor, przedstawiciel znanej wrocławskiej rodziny Zipserów, wieloletni Konsul Honorowy Holandii, poliglota, żeglarz, alpinista, człowiek Renesansu. W ich wykonaniu usłyszymy kolędy i pastorałki.

Serdecznie zapraszamy

Wstęp wolny

Prof. MiodekJan Miodek – ur. 7 czerwca 1946 w Tarnowskich Górach, em. prof. zwycz. Uniwersytetu Wrocławskiego, w latach 1989-2016 dyrektor Instytutu Filologii Polskiej, a w latach 2001-2016 kierownik Zakładu Historii Języka Polskiego, red. nacz. Rozpraw Komisji Językowej Wrocł. Tow. Nauk., doktor honoris causa Uniwersytetu Pedagogicznego w Wilnie oraz Uniwersytetu Opolskiego i Rzeszowskiego, honorowy obywatel Tarnowskich Gór, Wrocławia, gminy Bobrowniki i Dolnego Śląska, znany z telewizyjnych programów „Ojczyzna polszczyzna” (1987-2007), „Prof. Miodek odpowiada” (1995-2008), „Słownik polsko@polski” (od 2009) i „Polska z Miodkiem” (od 2015), uhonorowany 3 Wiktorami i Super-Wiktorem.