Klezmerzy z Nazzar po raz pierwszy w Synagodze

Klezmerzy z Nazzar po raz pierwszy w Synagodze

Od lat grają muzykę żydowską na krakowskim Kazimierzu, a teraz po raz pierwszy zaprezentują się w Synagodze pod Białym Bocianem podczas kolejnego koncertu z cyklu Koncerty Hawdalowe.

Zespół Nazzar powstał w 2006 roku z połączenia pasji trzech studentów Akademii Muzycznej w Krakowie. Ich wspólna pasja muzyką i kulturą żydowską spowodowała, że podejście do tej muzyki jest zgoła inne niż dotychczasowe spojrzenie wielu ludzi uprawiających tę dziedzinę Sztuki.
Aranżacje – oryginalne, przesiąknięte ich emocjami, od samego początku spotkały się z niezwykle ciepłym odbiorem przez publiczność, dla której grają w całej Polsce.
Aranżacje Nazzar wykraczają poza ramy tradycyjnej muzyki żydowskiej. Inspirują się muzyką klasyczną, jak również jazzem, muzyką bałkańską oraz ludową.
Słuchający Nazzar ma wrażenie, że jest na koncercie solowym. Spowodowane jest to jednolitym brzmieniem wszystkich instrumentów, które połączone razem dają efekt porannego śpiewu ptaka.
Od samego początku istnienia zespół związany jest z najważniejszymi ośrodkami kultury żydowskiej w Krakowie, m. in. Muzeum Galicja, restauracje Ariel, Klezmer Hois oraz Ester.
Koncert zespołu Nazzar rozpocznie się, zgodnie z tradycja żydowską, w godzinę po zachodzie słońca. Jest to czas hawdali – kończącej szabat i rozpoczynającej nowy tydzień. Hawdala z języka hebrajskiego znaczy oddzielenie, jest to rytuał przejścia pomiędzy sacrum a profanum. Żydowska muzyka jest nieodzownym dopełnieniem hawdalowego błogosławieństwa. Na takie właśnie wydarzenie zapraszamy już w sobotę 24 marca o 19:16 do Synagogi Pod Białym Bocianem. Wspólną krótką modlitwę na zakończenie szabatu poprowadzi przedstawiciel Gminy Żydowskiej. Będzie to wprowadzenie uczestników w nowy tydzień.

KONCERTY
HAWDALOWE

SOBOTA, 24 MARCA 2012 GODZ. 19:16

CENTRUM KULTURY I EDUKACJI ŻYDOWSKIEJ
SYNAGOGA POD BIAŁYM BOCIANEM
UL. WŁODKOWICA 7

NAZZAR

ALEKSANDER TYRAŁA – SKRZYPCE
KAMIL BŁONIARZ – AKORDEON
KRZYSZTOF AUGUSTYN – KONTRABAS

BILETY: CENTRUM INFORMACJI ŻYDOWSKIEJ, UL. WŁODKOWICA 9, WROCŁAW

15 ZŁ ULGOWE/25 ZŁ NORMALNE PRZEDSPRZEDAŻ,
20 ZŁ ULGOWE/30 ZŁ NORMALNE NA GODZINĘ PRZED KONCERTEM