MOJŠE BAND | MOJSZE BAND

Koncert Hawdalowy: MOJŠE BAND | MOJSZE BAND

Klezmerzy ze Słowacji w Synagodze pod Białym Bocianem!

26.04.2014, sobota, godz. 21:31

Synagoga pod Białym Bocianem we Wrocławiu

w programie: muzyka klezmerska

 

Zespół wystąpi w składzie:

Michal Palko – cymbały, wokal, flet, jaw-harp

František Kubiš – akordeon, wokal, stopa

Łukasz Labusga – tuba, wokal

 

MOJŠE BAND | MOJSZE BAND

Zespół dąży do interpretacji różnych rodzajów i gatunków żydowskiej tradycji i stara się o ich najbardziej autentyczne zaprezentowanie przy wykorzystaniu współczesnych stylów muzycznych całego świata. Stwarza to ciekawą fuzję nie tylko pomiędzy gatunkami stylów ale także między stylami w ogóle.

Od ponad czterech lat istnienia zespół wykonał ponad 150 koncertów w klubach, na estradach oraz w synagogach. Pokazał się na prestiżowych festiwalach takich jak POHODA 2010, CementARTna, Scenic Harvest, Hanácké Jerusalem, Jewish Culture Week in Holešov, Jewish Culture Festival in Krakow, JAZZnica 2013, Bobele, Międzynarodowy Festiwal Muzyki Żydowskiej w Szali. Brał udział w międzynarodowych projektach „We are one“ i „The fate of two nations“. Regularnie współpracuje z żydowską postępową społecznością Beit Kraków, oraz rabinackim seminarium Ambraham Geiger Collegue – Berlin.

 

HAWDALA to uroczyste zakończenie szabatu i jednoczesne rozpoczęcie nowego tygodnia. Most pomiędzy świętym, a codziennym.

W każdą ostatnią sobotę miesiąca, w godzinę po zachodzie słońca, kiedy kończy się Szabat, a zaczyna nowy tydzień, zapraszamy do wrocławskiej synagogi.

Cykl Koncertów Hawdalowych zainaugurowany został w grudniu 1999 roku występem “Ostatniego Klezmera RP” Leopolda Kozłowskiego i wrocławskiego Chóru Synagogi pod Białym Bocianem pod dyrekcją Stanisława Rybarczyka. Fundacja „Pro Arte 2002” od piętnastu lat stara się realizować ideę otwarcia tej pięknej świątyni dla szerokiej wrocławskiej i dolnośląskiej publiczności.

Cykl Koncertów Hawdalowych cieszy się niezmienną popularnością. Na scenie Synagogi pod Białym Bocianem gościliśmy artystów polskich wykonujących muzykę żydowską, m.in.: klezmerską (Yarehma, Cracow Klezmer Band, Di Galitzyaner Klezmorim), śpiewających pieśni w języku jidysz (Andre Ochodlo, Magda Brudzińska, Beata Czernecka, Irena Urbańska), w języku ladino (Jadwiga Teresa Stępień), hebrajskim (Chór Synagogi pod Białym Bocianem). Gościliśmy artystów z Europy i ze świata, m.in.: z Czech (Prague Klezmorim z Pragi), Ukrainy (Baruch Haszem z Tarnopola), Austrii (Shmuel Barzilai kantor synagogi wiedeńskiej), USA (Pharaon`s Daughter).

bilety:

Centrum Informacji Żydowskiej, ul. Włodkowica 9

50-072 Wrocław, tel./fax: 71 787 39 02, e-mail: cizwroclaw@gmail.com

na www.ticketpro.pl oraz na godzinę przed koncertem

35 zł normalne, 25 zł ulgowe (uczniowie, studenci, seniorzy)

Organizator:

Fundacja „PRO ARTE 2002”

Współorganizatorzy:

Agencja Art&Business

Ośrodek Kultury i Sztuki we Wrocławiu – Instytucja Kultury Samorządu Województwa Dolnośląskiego

Związek Gmin Wyznaniowych Żydowskich w RP Oddział we Wrocławiu

Mecenat:

Gmina Wrocław

Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego

www.simcha.art.pl

www.proarte.org.pl

www.facebook.com/festiwalsimcha

www.facebook.com/mojse.band