Zespół Shalom

Shalom w Synagodze pod Białym Bocianem!

Serdecznie zapraszamy na pierwszy w tym roku Koncert Hawdalowy do Synagogi pod Białym Bocianem we Wrocławiu.

27.07.2013, sobota, godz. 21:49
Synagoga pod Białym Bocianem
Zespół SHALOM

Shalom

Koncerty Hawdalowe organizowane od wielu lat przez Fundację „PRO ARTE 2002” zagościły na stałe na kulturalnej mapie Miasta Spotkań. Odwołują się bezpośrednio do tradycji żydowskiej. Hawdala, to uroczyste zakończenie szabatu i jednoczesne rozpoczęcie nowego tygodnia. Most między tym, co święte a codziennością. Koncert rozpocznie się tradycyjnie w ostatnią sobotę miesiąca zaraz po zakończeniu szabatu.

Shalom

Cykl Koncertów Hawdalowych zainaugurowany został w grudniu 1999 r. występem “Ostatniego Klezmera RP” Leopolda Kozłowskiego i wrocławskiego Chóru Synagogi pod Białym Bocianem pod dyrekcją Stanisława Rybarczyka.
Dzięki takim inicjatywom, synagoga stała się wyjątkową salą koncertową.

Zachęcamy do bliższego poznania części bogactwa kultury żydowskiej poprzez muzykę oraz do udziału w niezwykłym koncercie. W sobotę 27 lipca o godzinie 21:49 w Synagodze pod Białym Bocianem wystąpi zespół SHALOM.

Shalom

Zespół Shalom powstał w Poznaniu w 2000 roku przy Towarzystwie Przyjaźni Polsko-Izraelskiej z potrzeby prezentowania kultury żydowskiej mieszkańcom wielkopolski.

Od tamtej pory, dzięki niesłabnącemu zainteresowaniu tematem i olbrzymiemu sukcesowi artystycznemu, grupa koncertuje w całej Polsce. Członkami zespołu są wykształceni i pełni pasji muzycy, którzy z sentymentem i zaangażowaniem podchodzą do muzyki żydowskiej, nadając jej własny, pogodny charakter. Zespół wykonuje instrumentalne i legendarne melodie klezmerskie, które są świetnie znane szerokiej publiczności, lecz tym co wyróżnia zespół spośród innych, jest ponadczasowa i autorska interpretacja starych i nowych żydowskich pieśni, śpiewanych na głosy w języku hebrajskim.
Zdecydowanie nie jest tradycyjnym zespołem klezmerskim. Przypomina raczej trupę teatralno – muzyczną, która funduje swoim odbiorcom niezapomniane show.
Artyści występują w „sztetlowych” stylizacjach, a muzyka przeplatana jest pogodnymi anegdotami dotyczącymi kultury żydowskiej.

Shalom

Zespół w składzie:

Bogusław Łowiński – śpiew
Jagoda Kram – śpiew
Leszek Kotlicki – klarnet
Artur Banaszkiewicz – skrzypce
Henryk Łukaszewski – akordeon
Andrzej Laskowski – bass

www.shalom.gpe.pl
www.simcha.art.pl
www.proarte.org.pl
www.facebook.com/festiwalsimcha

Shalom

Bilety do nabycia w Centrum Informacji Żydowskiej, ul. Włodkowica 9, Wrocław oraz na godzinę przed koncertem.

20 zł ulgowe/30 zł normalne – przedsprzedaż.
25 zł ulgowe/35 zł normalne – na godzinę przed koncertem.

Organizator:
Fundacja „PRO ARTE 2002”

Współorganizatorzy:
Agencja Art&Business
Ośrodek Kultury i Sztuki we Wrocławiu – Instytucja Kultury Samorządu Województwa Dolnośląskiego
Związek Gmin Wyznaniowych Żydowskich w RP Oddział we Wrocławiu

Mecenat:
Gmina Wrocław
Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego