Koncert Hawdalowy – Spektakl MESHUGE – Karolina Lizer 29.10.2022, sobota, godzina 19:13

Koncert Hawdalowy

Spektakl MESHUGE – Karolina Lizer

29.10.2022, sobota, godzina 19:13

Synagoga pod Białym Bocianem, ul. Włodkowica 7, Wrocław

 

Bilety: 40 zł normalne, 30 zł ulgowe (uczniowie, studenci, seniorzy)

Spektakl „MESHUGE” w wykonaniu wokalistki Karoliny Lizer opowiada o życiowej drodze, młodej, samotnej dziewczyny Rachel, która tęskni za domem, a wspomnienia za dawnym życiem jak i niepewną przyszłością przelewa w pełne emocji piosenki. To zbiór najpiękniejszych utworów żydowskich w polskich tłumaczeniach znakomitych poetów, takich jak Jacek Cygan, Agnieszka Osiecka, Roman Kołakowski, ułożonych w piękną historię wspomnień młodej dziewczyny. Aktorem towarzyszącym Karolinie na scenie jest Andrzej Głowacki, reżyser spektaklu. Ta wzruszająca opowieść chwyciła za serce publiczność na Festiwalu Warszawa Singera, gdzie wokalistka miała okazję wystąpić już trzykrotnie.

Wokalistka zdobyła wiele ważnych nagród, uczestniczyła w preselekcji do Eurowizji, zdobyła Grand Prix I Festiwalu Piosenki Polskiej KRYSZTAŁOWY KAMERTON 2021 oraz główną nagrodę wykonawczą im. Bogdana Krawca na 32 Biłgorajskich Spotkaniach z Poezją Śpiewaną i Piosenką Autorską w 2020 roku. Karolina Lizer wraz ze znakomitym pianistą Bogdanem Hołownią nagrała 10 utworów z repertuaru Kabaretu Starszych Panów oraz 10 standardów jazzowych we własnym, oryginalnym opracowaniu. Karolina koncertuje jako solistka w programie „Muzyka zespołu ABBA orkiestrowo”z zespołem Zieliński Projekt . Przez rok była solistką w zespole Sentido w projektach takich jak „Jazz – Swing – Bossa Nova”– standardy jazzowe , „Miasteczko Bez”- muzyka żydowska, „Wspomnienia Dawnych Dni”.

 

Karolina Lizer – wokalistka

Andrzej Głowacki – reżyser, aktor

Oliwier Andruszczenko – klarnet

Mateusz Wachowiak – akordeon

 

Wydarzenie na FB: https://fb.me/e/4WnbBHjw0

 

Bilety: 40 zł normalne, 30 zł ulgowe (uczniowie, studenci, seniorzy)

 

Do nabycia w: Centrum Informacji Turystycznej i Rowerowej przy ul. św. Antoniego 8, w serwisie Ticketmaster oraz na 2 godziny przed koncertem w Synagodze pod Białym Bocianem.

 

Link do zakupu biletów w serwisie Ticketmaster: https://www.ticketmaster.pl/event/26353

 

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego, w ramach programu „Muzyka” realizowanego przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca, środków Gminy Wrocław (www.wroclaw.pl) oraz Budżetu Samorząd Województwa Dolnośląskiego.

Wydarzenie będzie miało miejscu w budynku dostępnym pod względem architektonicznym. Osoby, które chciałyby wziąć udział wydarzeniu a potrzebują dodatkowego wsparcia związanego z dysfunkcjami ruchu, wzroku i słuchu proszone są o kontakt pod nr tel. +48 661 680 045 lub drogą elektroniczną na adres biuro@proarte.org.pl najpóźniej 5 dni przed wydarzeniem w celu zapewnienia dostępności.

 

 

Organizator:

Fundacja „PRO ARTE 2002”

 

Współorganizatorzy:

Agencja Art & Business Direction

Gmina Wyznaniowa Żydowska we Wrocławiu

 

Partnerzy:

Ośrodek Kultury i Sztuki we Wrocławiu

Fundacja Bente Kahan

Centrum Informacji Turystycznej i Rowerowej

Ticketmaster

 

Mecenat:

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Narodowy Instytut Muzyki i Tańca

Miasto Wrocław

Samorząd Województwa Dolnośląskiego

 

 

 

 

www.simcha.art.pl

www.proarte.org.pl

www.facebook.com/festiwalsimcha